Jdi na obsah Jdi na menu
 


Znáte to: kudy z nudy. Není problém, víme o co jde. Kdo by ležel doma s talířem delikates a pivkem u televize, když může rejdit s bagrem, někam padat, se koulet, letět, běžet, čumět, brečet…Trestuhodně je však opomíjen maximálně adrenalinový, avšak  maximálně dostupný sport, jehož se účastní, mnohdy nedobrovolně, široké masy. Od proletářů až k opovrhovaným fuj kapitalistům. 

Dennodenní deathly race na našich cestách. Ano, i vy támhle za stodolou se s vaší multikárou  můžete hodnotně zúčastnit. Nemluvě o černých koních  závodu, aviaticích našich cest.

Skuteční labužníci už znají ty správné trasy. Nejsou to žádné triviální silničky s dobrým klopením i povrchem, kde to Porsche tak krásně jede, že mu odpustíme kdejakou hrubost. Naopak a to doslova. Nekorunovaným královnou je jak znalci tuší Deathly No.1, to je bez debat. Rychlý sled změn povrchů, děr a uzavírek nedává nudě šanci.

Některým je však i toto málo a jízdu opepří ještě výběrem toho správného adrenalinového monopostu.

Znalci doporučují Škodu Fabia 1,4 TDI , která v kombinaci s D1 produkuje přímo koktejl emocí a zážitků. Mnohé je dáno nepopiratelnou genialitou motorizace. Vibrace a chrochtání klasických TDI zde ubráním jednoho válce a nepřiložením tlumících materiálů přímo explodují. Nezkušený jezdec se občas bojí, že mu buď rozsypává vůz, či že mu těsně nad hlavou letí buď „Andula“ nebo B 29. To se neví přesně.

Ó ano, nebudeme jen  fuj kritizovat, vozík má i mnohá plus. Stěrače stírají, světla svítí. Spotřeba kolísá mezi 3,5 až 5 litry, do díry na nápoje si do první zatáčky můžete klidně vložit nápoj a u výbavy Elegance si do té šik kapsičky na boku přední sedačky můžete úplně parádně vsunout takovou tu starou jízdenku. Geniální!!

A navíc, to se nedá nezmínit, pokud si tento vůz vyberete, budete mít rychlost pohybů jako ninja. Totiž to, co musí ti sráči ve formuli 1 řadit na volantu, aby byli rychlejší, vy musíte řadit stejně rychle šaltrpákou, aby jste jeli! Jinak budete mimo ty správné otáčky a osolí váš i ten lůzr s thalií!

K tomu všemu si ovšem můžete kvalitně zatopit, taková rychlost a údernost zátopu snad ani není nutná, soudruzi!

Nyní vezměte vybranou trasu kategorie D1 s razancí zvoleného monopostu a namíchejte si divotvorný  koktejl, po jehož aplikaci budete tak vydovádění, že nebudete toužit po ničem jiném, než je kousek klidného místa, kde libě zvučí pouze ptáčci, hmyz a mobilní drtící jednotka s čelisťovým drtičem a vibračním podavačem!

 Nudě zmar, simple clever zdar!

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář